behnama
14 آذر 1401 - 09:13

برنامه‌های آموزش و‌پرورش کهگیلویه و بویراحمد همراه با پیوست فرهنگی باشد

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی برنامه‌های آموزش و پرورش در استان باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا زمینه ساز تربیت دانش آموزان قوی و پاینده در تراز انقلاب فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، حسنعلی عزتخواه در  نشست یک روزه کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اظهار داشت: کارشناسان ارزیابی عملکرد در اصلاح امور و حرکت آموزش وپرورش به سمت تعالی و پیشرفت نقش مهم و تاثیر گذاری دارند.

  وی خطاب به کارشناسان ارزیابی گفت: در بازدیدها و ارزیابی از واحدهای مختلف اداری آموزش و پرورش و مدارس با نهایت سعه صدر، متانت و حفظ رازداری  عمل کنید و ستارالعیوب باشید

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزیابی عملکرد در اصلاح امور و حرکت آموزش وپرورش به سمت تعالی و پیشرفت نقش مهم و تاثیر گذاری دارند، ابراز کرد: در بازدیدها و ارزیابی از واحدهای مختلف اداری آموزش و پرورش و مدارس با نهایت سعه صدر، متانت و حفظ راز داری عمل کنید و ستارالعیوب باشید.

عزتخواه به برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش استان در پروژه مهر و پاسخگویی به مراجعات مردمی عملکرد مطلوبی داشته که در خور تحسین و شایسته تقدیر است.

وی در ادامه نقش تحولی آموزش و پرورش در مسیر تعالی جامعه را مهم عنوان کرد و ادامه داد: تمامی برنامه‌های آموزش و پرورش در استان باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا زمینه ساز تربیت دانش آموزان قوی و پاینده در تراز انقلاب فراهم آید.

 عزت خواه با بیان اینکه در برنامه آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد سند 2030 به هیچ وجه جایگاهی ندارد، افزود: تمام تلاش ما بر این است که دانش آموزان بر اساس ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رشد و پرورش یابند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: اداره ارزیابی عملکرد با نظارت دقیق بر فعالیت‌های آموزشی و پرورشی آموزش وپرورش را برای تحقق اهداف والایش یاری می‌کند.

ایمان سبحان نژاد از فعالیت‌های ارزشمند کارشناسان ارزیابی عملکرد در شهرستان‌ها و مناطق در پروژه مهر سال تحصیلی جاری اظهار رضایت کرد و افزود: با تدبیر و مدیریت صحیح و آسیب شناسی وضع موجود تلاش کنید خطاهای احتمالی برطرف شود.

 رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به جایگاه مهم ارزیابی عملکرد در آموزش و پرورش بر لزوم رسیدگی سریع و به موقع به مشکلات مردم و ارباب رجوع تاکید کرد.

محمد دانشی نسب از شروع بازدیدهای دوره‌ای از شهرستان‌ها و مناطق در قالب تیم‌های دو و سه نفره متشکل از ارزیابان و کارشناس آموزشی، پرورشی و مالی خبر داد و افزود: ارزیابی از عملکرد بیش از 100 مدرسه در مقاطع مختلف و ادارات در هر شهرستان و منطقه و رتبه بندی آنها براساس شاخص‌های تعیین شده، انعقاد تفاهم نامه با ارزیابان برای نظارت فصلی بر عملکرد آنها ،تاکید بر استقرار نظام مدیریت عملکرد در شهرستان‌ها و مناطق ، تاکید براستقرار کمیته ارتقا سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی و بروز رسانی شاخص‌های نظارت برمدارس و ادارات و ارزیابی از عملکرد آنها در قالب بازدیدهای دوره‌ای از موضوعات مورد تاکید به کارشناسان اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شهرستان‌ها و مناطق بود.

 دانشی نسب بر پایش و آسیب شناسی نقاط قابل بهبود ادارات و مدارس و انسداد گلوگاه‌های فساد در آموزش وپرورش تاکید کرد و گفت: احصا و شناسایی نقاط جرم خیز در آموزش وپرورش و مدارس و ارزیابی از عملکرد ادارات و مدارس در قالب شاخص‌های نظارتی از رویکردهای اداره ارزیابی عملکرد در سلل تحصیلی جاری خواهد بود.

 رئیس اداره ارزیابی عملکرد، نظارت برتشکیل جلسات، پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه توسعه مدیریت و فعالیت کمیته‌های تخصصی را توسط ارزیابان شهرستان و مناطق ضروری دانست و تاکید کرد: فعالیت دو کمیته مدیریت عملکرد و سلامت اداری به جهت نقشه راه، اصلاح نظام اداری و مبارزه با فساد فصل الخطاب باشد.

وی شرح صدر ، سلامت نفس، صبوری و قضاوت عادلانه توسط کارشناسان ارزیابی را یاداور شد و گفت: روند نظارتی بازرسی‌های دوره‌ای، موردی، موضوع، تحقیق، تفحص و پاسخگویی به موقع و دقیق بسیار مهم است که انتطار می‌رود با نگاه اصلاحی به مشکلات و موانع آموزش وپرورش توجه داشته باشید.

دانشی نسب با بیان اینکه در سامانه ارتباط مردم و دولت تحت عنوان سامانه سامد این زمینه برای بیان سوالات و ابهامات شهروندان نیز فراهم شده است، گفت: در سامانه سامد مردم بدون واسطه حرف خود را به گوش مسئولان آموزش وپرورش می‌رسانند و اداره ارزیابی عملکرد به موقع به مشکلات مطرح شده مردم رسیدگی می‌کند.

گفتنی است در این نشست برای استفاده از تجارب، پیشکسوتان ادوار مختلف حوزه ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش دعوت شده بودند.

در پایان این نشست از صفر پیروزه از پیشکسوتان حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات نیز تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897604