behnama
28 آذر 1401 - 15:19

ساخت ۲ هزار واحد مسکن ملی در استان قزوین به اتمام رسید

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه ساخت بیش از ۲ هزار واحد مسکن ملی در استان قزوین به اتمام رسیده، گفت: تعداد زیادی از این واحد‌های نهضت ملی مسکن آبان‌ماه تکمیل شدند و امروز آماده تحویل هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، فاطمه محمدبیگی امروز در نشست «برمدار مجلس» که با موضوع بررسی عملکرد مجلس یازدهم در دانشکده علوم‌انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از چالش‌های اقتصادی ما مسکن است که در این حوزه با ناکارآمدی انباشته بسیارشدیدی روبه‌رو هستیم که محصولات کم‌کاری دولت‌های گذشته است.

وی با بیان اینکه حوزه تولید و ساخت‌وساز مسکن در کشور 10 سال تقریباً تعطیل شده بود، اضافه کرد: به خاطر کمبود شدید تولید با افزایش افسارگسیخته قیمت زیرساخت‌های ساختمانی و مسکن مواجه شدیم. دولت یازدهم و دوازدهم به نیاز تولید یک میلیون مسکن در سال بی‌توجهی کرد و حوزه تولید مسکن را به حال خود رها کرد.

محمدبیگی با بیان اینکه دولت قبل به عدم تولید مسکن و انجام ندادن کار در این حوزه افتخار می‌کرد، ادامه داد: دولت یازدهم و دوازدهم دقیقاً در سال‌هایی حوزه تولید مسکن را رها کرد که ما با بیشترین متقاضیان مسکن برای تشکیل خانواده روبه‌رو شدیم که همگی از متولدان دهه‌های 60 و 70 هستند. بنابراین عملکرد دولت‌های قبل در حوزه مسکن مصداق خیانت محسوب می‌شود.

رئیس فراکسیون جمعیت و خانواده مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم از آغاز کار خود به دنبال ایجاد تحول در حوزه مسکن رفت، گفت: نخستین کار مجلس در این حوزه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم برای ساماندهی خانه‌های خالی بود که سبب شد 2 میلیون مسکن خالی به بازار مسکن عرضه شوند و مالکان مجبور شدند که این خانه‌های خالی را به خاطر مالیات عرضه کنند.

محمدبیگی تصویب قانون جهش تولید مسکن را گام دوم مجلس برای ساماندهی وضعیت مسکن در کشور برشمرد و افزود: از وزیر جدید راه و شهرسازی انتظار داریم که به سرعت این قانون را اجرایی و عملیاتی کند؛ چرا که در حوزه اجرای این قانون از دولت گله‌مند هستیم و به عنوان یکی از نمایندگان مردم در مجلس تحقق کامل این قانون را از دولت مطالبه می‌کنم. چرا که نیاز به مسکن مهمترین نیاز یک جوان برای تشکیل و تأمین معیشت خانواده است.

وی با اشاره به وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان قزوین گفت: 23 هزار واحد مسکن ملی در استان قزوین در حال ساخت است و در حال حاضر استان قزوین رتبه یک کشوری تولید در سایت نهضت ملی مسکن را از آن خود کرده است. در برخی استان‌ها هنوز ثبت‌ نام متقاضیان تمام نشده و فرآیند ساخت مسکن آغاز نشده است.

محمدبیگی با بیان اینکه ساخت بیش از دو هزار واحد مسکن ملی در استان قزوین به اتمام رسیده، افزود: تعداد زیادی از این واحد‌ها آبان‌ماه تکمیل شدند و امروز آماده تحویل هستند. باقی واحدهای مسکونی هم تا سال آینده تحویل متقاضیان مسکن ملی در استان خواهند شد.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 920078