behnama
13 بهمن 1401 - 16:19

«پاسخ به تاریخ» در روزشمار انقلاب اسلامی

اولین قسمت از مستند سیاسی پاسخ به تاریخ به تهیه کنندگی و کارگردانی میثم پوررشیدی با آغاز دهه فجر پنج شنبه 13 بهمن ماه ساعت 22 از قاب شبکه پنج تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مستند سیاسی 11 قسمتی پاسخ به انقلاب به واکاوی و راستی آزمایی روایت هایی از دوران پهلوی که در فضای عمومی و مجازی مطرح شده است، می‌پردازد.

در مستند پاسخ به تاریخ اساتید دانشگاه و پژوهشگران سعی می کند با بررسی اسناد و منابع معتبر تاریخی و مصاحبه با پژوهشگران و اساتید داخلی و خارجی به پاسخ سوالاتی بپردازند که در فضای مجازی روز به روز پررنگ تر شده و هیچگاه به مخاطب جواب روشنی داده نشده است.

دکتر علی محمد طرفداری استاد دانشگاه و پژوهشگر، جان قزوینیان نویسنده کتاب ایران و امریکا و مدیر اجرایی مرکز خاورمیانه در دانشگاه پنسیلوانیای امریکا، علی پور صفر پژوهشگر و... از جمله مهمانان و کارشناسان این مستند هستند که در هر قسمت به سوالات مهم و تاثیر گذار تاریخی پاسخ می دهند.

سایر عوامل مستند پاسخ به تاریخ عبارت است از: نویسندگان رضا فرخی، محسن صالحی خواه، پژوهشگران (رضا فرخی، محسن صالحی خواه، زینب غبیشاوی، انسیه جهانشانلو، زینب ثانی) راوی و گوینده رضا فرخی و...

این مستند در 11 قسمت 30 دقیقه ای در ایام دهه فجر هر شب ساعت 22 از شبکه پنج سیما تماشایی می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015235