behnama
09 آذر 1401 - 16:28

رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی قزوین سهمیه آرد می‌گیرند

فرماندار قزوین از تخصیص سهمیه نان به رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی خبر داد و گفت: با توجه به نیاز این واحدها به تهیه نان به زودی مجوزهایی در کارگروه آرد و نان صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عباس کاظمی امروز در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان قزوین که در سالن جلسات فرمانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از روستاییان ما نان خود را در تنورهای خانگی تهیه می‌کنند، بنابراین طبق قانون در کنار آرد نانوایی‌ها یک سهمیه آرد خام هم به خانواده‌های روستایی داده می‌شود.

وی با بیان اینکه شاهد تخلفات عمده‌ای در حوزه اختصاص سهمیه آرد خام هستیم، اضافه کرد: میزان انحراف در تخصیص سهمیه آرد خام اهالی روستاهای شهرستان قزوین چشمگیر است و شاهد این هستیم که در خیلی از موارد آرد خام به جای روستایی به دست افراد دیگری می‌رسد.

کاظمی ادامه داد: بعد از اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و همچنین اجرای طرح هوشمندسازی یارانه نانوایی‌ها برخی تخلفات در حوزه آرد خام روستایی هم تشدید شد و به همین خاطر مقابله با انحراف سهمیه آرد خام در اولویت اصلی کارگروه آرد و نان قزوین قرار گرفته و امیدواریم با اقدامات صورت‌گرفته تا پایان سال بتوانیم انحراف در این حوزه را از بین برده و شاهد توزیع قانونمند آرد خام در روستاها باشیم.

وی همچنین با اشاره به آمادگی اهالی بعضی از روستاهای قزوین برای اختصاص سهمیه آرد خام آنها به نانوایی‌ها تصریح کرد: اجرای این پیشنهاد از نظر قانونی منعی ندارد؛ اما شرط اجرای آن این است که همه ساکنان یک روستا برای انتقال سهمیه آرد خود به نانوایی روستای خود باید یک رضایت‌نامه کتبی را امضا کرده و تحویل دهیاران یا شورای روستا دهند.

رئیس کارگروه آرد و نان شهرستان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود از تخصیص سهمیه نان به رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی خبر داد و گفت: با توجه به نیاز این واحدها به تهیه نان به زودی مجوزهایی در کارگروه صادر خواهد شد و طبق آن هر رستوران یا تالار پذیرایی می‌تواند از نزدیک‌ترین واحد نانوایی سهمیه مشخصی نان دریافت کند.

کاظمی افزود:‌ بنابراین در این حوزه هم به‌زودی سهمیه‌بندی نانوایی‌ها مشخص خواهد شد و همه واحدهای اغذیه‌فروشی مانند جگرکی‌ها و طباخی‌ها هم می‌توانند از این سهمیه بهره‌مند شوند و البته بازرسان فرمانداری و اتحادیه نانوایان باید حداکثر نظارت‌ها را در این بخش اعمال کنند تا شاهد منحرف شدن سهمیه نان واحدهای مربوطه نباشیم.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890336