behnama
13 آذر 1401 - 18:31

بیش از ۴۰۰۰ کرمانشاهی از صندوق کشاورزان و روستاییان مستمری دریافت می‌کنند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه گفت: نزدیک به ۴۰۰۰ نفر در استان کرمانشاه حقوق بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند.

محسن رشیدی‌اقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از چهار صندوق بزرگ کشور است که در راستای اصل 29 قانون اساسی تشکیل شده و سه خدمت در این صندوق به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تمامی اعضای این صندوق زمانی که به سن بازنشستگی می‌رسند از حقوق بازنشستگی برخودار می‌شوند عنوان کرد: چنانچه بیمه‌شدگان در طول بیمه پردازی دچار حادثه یا بیماری شوند از مزایای از کارافتادگی بهر‌ه‌مند می‌شوند.

رشیدی‌اقدم با اشاره به اینکه هر کدام از بیمه شدگان فوت شوند بازماندگان می‌توانند از حقوق بازماندگان برخوردار شوند گفت: در این صندوق 70 درصد حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند و صرفه اقتصادی پرداخت دارد، زیرا برای یک سال حداقل 600 هزار تومان و حداکثر یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت می‌شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه افزود: نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای برای تمامی اعضا به سایر صندوق‌ها جاری و ساری است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف این صندوق در استان کرمانشاه 300 هزار نفر است گفت: تاکنون بیش از 109 هزار نفر عضو این صندوق شده‌اند و نزدیک به 4000 نفر حقوق بگیر این صندوق هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897055